Blog

Caulo Solid Steps 8998 Kaydırmaz Zemin Kaplaması

Caulo Solid Steps 8998 kaydırmaz zemin kaplaması, kaygan yüzeyler başta olmak üzere, bir çok yüzeyde kayma sonucu meydana gelebilecek kazalara engel olmak ve yayaların yürüyüş güvenliğini sağlamak amacı ile üretilmiş bir kaydırmaz zemin oluşturma malzemesidir.

Yalnızca belirli ve yüksek yüzey enerjili yüzeylerin aksine ve klasik kaydırmaz bantların yerine bir çok yüzeye kolayca uygulanabilme özelliğine sahiptir. Beton, epoksi, vb. bir çok zorlu yüzeyde üstün performans sağlamaktadır.
Özel formülü sayesinde yüksek bağ ile yüzeye mükemmel tutunma sağlar. Aynı zamanda, yine içerdiği özel bileşenler sayesinde aşınma ve kimyasallara karşı dayanım sağlamaktadır. Sürülebilir olma özelliği ile de istenen her şekilde uygulama olanağı sağlamaktadır. Projelere göre farklı renk seçeneği imkanı sunan Caulo Solid Steps 8998, talep edilen her renkte üretim imkanı sayesinde renk sınırlamasını da ortadan kaldırmaktadır. Üretim hızı sebebi ile farklı renk seçenekleri için uzunca bir bekleme süresi gerektirmemektedir.

Birçok farklı alanda kullanım kolaylığı sağlayan Caulo Solid steps 8998 kaydırmaz zemin kaplaması başlıca; hastane merdivenleri, plaza girişleri, otoparklar, yolcu ve yük gemileri, yükleme rampaları, epoksi yüzeyler, havuz kenarları, kaygan yüzeyler, ıslak alanlar, endüstriyel mutfaklar, otel merdivenleri, tekne gövdeleri ve helikopter basamaklarında kullanılmaktadır. Yalnızca düz yüzeylerde kullanıma uygun olan kaydırmaz ürünlerin aksine petekli yüzeyler ya da girintili ve çıkıntılı yüzeylerde de uygulama imkanı sağlamaktadır.

Caoulo Solid Steps 8998 kaydırmaz zemin kaplaması her türlü zeminde uygulanabildiği gibi, hem iç ortam hem de dış ortam kullanımına uygundur. Yağmur, kar, su, vb. koşullardan etkilenmediği gibi UV dayanımı da sağlamaktadır. Uygulanacak malzeme, yüzeydeki trafik yoğunluğuna ve kullanıcı tercihine göre daha yoğun ya da daha seyrek kullanılabilir. Alternatif uygulamaların aksine Caulo Solid steps 8998 kaydırmaz zemin kaplaması doğru uygulama yapıldığında ortalama 24 ay ve ya daha fazla performansından taviz vermemektedir.

Caulo Solid steps 8998 Kaydırmaz zemin kaplaması standart olarak 1 kg lık ambalajında pratik olarak taşıma ve saklama imkanı sağlamanın yanında, projelerdeki talep miktarlarına göre büyük ambalajlarda da paketlenebilmektedir. Caulo Solid Steps 8998 kaydırmaz zemin kaplaması ambalajında ve saklama koşullarına uygun olarak muhafaza edildiğinde en az 2 yıl ömre sahiptir.