Blog

3M Novec 1700 Elektronik Kaplama Sıvısı

Akıllı..

3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı, tüm elektronik komponent ve baskı devre kartlarının nem ve korozyondan korunması amacıyla uygulanan özel bir koruma kimyasalıdır. Birçok seri üretimde çok düşük bir maliyet ile ürünlerinizi nem ve korozyondan korumanıza olanak sağlar.

Güvenilir..

3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı, 100 nm – 1mıc gibi çok ince bir kalınlıkta kaplama gerçekleştirir. Daldırma, fırça, sprey gibi yöntemler ile uygulanabilmektedir. Daldırma ile uygulandığında kaplama kalınlığını daldırma kabından çıkış hızı belirlemektedir. Kaplama sayısını arttırmanız maksimum kalınlıkta bir değişiklik göstermeyecektir. Ürün kolay uçabilen bir sıvı olması nedeniyle hava ile temasını kesmek önemlidir.

Uygulama esnasında, daldırma işlemi yapılırken kayıpları en aza indirgemek için uygun bir havuz tasarımı önerilmektedir. 3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı hidrofobik özelliği sayesinde kaplama yapılan yüzeyi su itici hale getirir. Uygulama sonrası nem bariyeri oluşturur. Hafif eğimli suyun akıp gideceği yüzeylerde mükemmel bir koruma sağlar. Bu sayede elektronik komponent veya baskı devre kartlarınız zarar görmeden kaplanmış olur. 3M Novec1700 elektronik kaplama sıvısı ile herhangi bir maskeleme işlemine gerek kalmadan uygulama yapılabilmektedir. Özellikle daldırma işlemi ile uygulandığında her boşluğa rahat bir şekilde girip uygun olan kaplamayı gerçekleştirmektedir. Kaplama uygulaması yapıldıktan sonra kuruma işlemi yaklaşık 5-30 sn arasında gerçekleşir.

Sürdürülebilir..

3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı, yüzeyden sadece mekanik kazıma-çizilme veya çok yüksek sıcaklıklara (175 derece ve üzeri) çıkıldığında sökülebilir. Mekanik olarak sökülse dahi lokal uygulama ile koruma sağlanarak tekrar aktif hale getirilir. Ürünün doğal çözücüleri ise Novec 72DA ve Novec 7100 ürünleridir.

3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı, şeffaf renkli ve düşük viskozitelidir. Alev almayan yapıya sahip 3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı aynı zamanda da düşük toksiktir. Termal ve elektriksel olarak kararlı bir yapıdadır. Birçok solvent ve kimyasala karşı dayanım göstermektedir. Ürün 12 lb (5,4 kg) olarak satışa sunulmaktadır. Uzun bir raf ömrüne sahip olan 3M Novec 1700 elektronik kaplama sıvısı üretim tarihinden itibaren 4 yıl süre ile kullanılabilir.