Blog

3M Gizlilik Filtreleri

Yeni teknoloji 3M ekran gizlilik filtreleri; bilgisayar, akıllı telefon ve tablet ekranlarını görüntü kalitesini bozmadan ve dokunmatik fonksiyonlarını etkilemeden çizilmelere karşı korurken, aynı zamanda ekranın başkaları tarafından görülmesini engeller.

Yapılan araştırmalara göre bilgi korsanlığının %28’i korunmasız monitör, laptop, tablet ve akıllı telefonların ekranlarından elde ediliyor. Bu görsel bilgi korsanlık girişimlerinin %91’ i başarılı olurken, 15 dakikadan kısa bir sürede meraklı gözler %52si hassas içerikli olan bilgileri açık ekranlardan alabiliyor. Bu davetsiz misafirlerin %70 i bilgi korsanlığı girişimi sırasında fark bile edilmiyor. Günümüzün HD monitörleri oldukça büyük ve dışarıdan kolayca görülebilecek şekildedir.
Veri ihlali şirketlere milyonlarca dolarlık iş kaybına; düzenleyici para cezalarına ve kanun giderlerine sebep olabilir.

3M gizlilik filtreleri; ofis dışı çalışma fikrinin yaygınlaştığı günümüzde her ortamda kullanıcıya rahat çalışma imkanı sağlarken, kullanıcılara özel alan yaratıp güvende hissetmelerini sağlayıp meraklı bakışların kullanıcılarda yarattığı endişeyi ortadan kaldırarak odağın tamamen işe verilmesini kolaylaştırır. Fiyat, karlılık, rakip bilgisi, vb. gibi gizli bilgiler içeren çalışmalar üzerinde uçakta, halka açık alanlarda ve toplu ortamlarda meraklı gözleri karanlıkta bırakarak korkusuzca çalışma fırsatı sunar.

Microlouver malzeme ekrana dik bakan kişiye çift taraflı 30°C lik görüntü oluşturan ve geri kalan alanda meraklı gözler için ekrandaki görüntüyü çift taraflı 60°C siyahlaştıran bir teknolojiye sahiptir. Parlaklık ve yansıma önleyici özelliğinin yanı sıra çift taraflı olarak kullanılabilmektedir.

Takıp çıkarımı çok basit olup net ve canlı bir görüntü sunmaktadır. Ürünün çerçevesinde yüksek teknolojili ve tekrar kullanabilen bantları mevcuttur. Bu özel bandı su ile yıkayarak bile temizleyebilirsiniz. Hemen her ekran boyutuna tedarik edilmektedir.