Blog

3M VHB Bant

Güvenilirlik..
Her zaman endüstri standardını oluşturan, gücü zamana karşı kanıtlanmış VHB™ Bantlar, geleneksel mekanik birleştirme sistemlerine ve sıvı yapıştırıcılara karşı en iyi alternatifi sunar. Size daha güçlü, daha cazip ürünler sunarak, üretim sürecinizi hızlandırır ve maliyetlerinizi azaltır.

Güç..
3M™ VHB™ bandı dayanıklı akrilik köpük yapısı ile viskoelastiktir. Bir dirençle karşılaştığında esner ama daha sonra orjinal şekline geri döner.

VHB Bant kapalı hücre yapısında, akrilik yapıştırıcılıdır, yapıştırıcı akma özelliği ve viskoelastik yapısı sayesinde tüm yüzeyin ıslatılmasını sağlar, pürüzlü yüzeylerde mükemmel yapışma elde edilir. Birleşme noktasında oluşabilecek gerilimleri sönümler.

Dayanıklılık..
1980 yılından beri, VHB çözümleri ve uygulamalarının süregelen gelişmeleri dünyanın en iyi firmalarının; Yapı, Uzay-Havacılık, Raylı Sistem & Ticari Araç, Elektronik, Reklam, Pencere & Kapı, Mobilya ve Beyaz Eşya gibi sektörlerde başarılı olmasına katkıda bulunmaktadır. Devamlı büyüyen ürün gamında, alüminyum, çelik, cam, boyalı ve toz boyalı yüzeylere ve hatta akrilik ve polikarbonat gibi plastik yüzeylere yapışan VHB bantları mevcuttur.

ÇOK ESNEK VHB BANTLAR

VHB Bantlarının esnek yapısı, sert ya da farklı malzemeleri birleştirirken, yüzey alanını tamamen kaplayarak daha iyi bir yapışma sağlar. Bu ürünler geniş bir yelpazedeki substratlara mükemmel

yapışma sağlar. Modifiye edilmiş akrilik yapışkan özellikle toz boyalı yüzeyler için geliştirilmiştir. Birçok uygulamada, bu bantlarla beraber primer kullanımına gerek yoktur.

ESNEK VHB BANTLAR

VHB Bantlarının esnek yapısı, sert ya da farklı malzemeleri birleştirirken, yüzey alanını tamamen kaplayarak daha iyi bir yapışma sağlar. Bu ürünler plastikleşmiş vinil dahil olmak üzere geniş bir

yelpazedeki substratlara mükemmel yapışma sağlar.

ÖZEL UYGULAMALAR İÇİN VHB BANTLAR

Alev İlerletmeyen VHB Bantlar:

Siyah. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Çok esnek. Boyalı ve toz boyalı yüzeylere mükemmel yapışma. Alev ilerletmez.

Yüksek sıcaklık dayanımlı VHB Bantlar:

Koyu gri. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Yüksek sıcaklıklara ve toz boya aşamalarına karşı dayanıklı.

Beyaz. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Yüksek sıcaklıklara ve toz boya aşamalarına karşı dayanıklı.

Düşük sıcaklık uygulamaları için VHB Bantlar:

Gri. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Esnek. Düşük sıcaklıklarda uygulanabilir (0ºC).

Şeffaf VHB Bantlar:

Şeffaf. Katı akrilik yapıştırıcı. Cam, polikarbonat ve plastik gibi şeffaf malzemeleri yapıştırmak için idealdir.

Düşük yüzey enerjili malzemeler için VHB Bantlar:

Beyaz. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Polietilen ve polipropilene iyi yapışma.

Yüksek yüzey enerjili malzemeler için VHB Bantlar:

Beyaz. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Sert. Mükemmel kesme dayanımı.

Siyah. Kapalı hücre yapısında akrilik köpük taşıyıcı. Sert. Mükemmel kesme dayanımı.