Blog

3M Su Sızdırmazlık ve Yalıtım Bantları

Birleştirme uygulamalarında ve birçok alanda sızdırmazlığı sağlamak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Tüm birleşim yerlerinde; hava ve rüzgar geçirmezliği, kalıcı nem ve su bariyer yaratmak artık imkansız değil. En zorlu alanlarda ( sıva beton ve küflü metal ) yalıtım sorunlarını yüzey temizliği gerektirmeden çözebilirsiniz. Baskı ile aktive olan özel akrilik yapıştırıcısı sayesinde kapı, pencere ve kör kasa profilleri ile bina arasındaki açık alanlara kolayca yapışarak yalıtımı sağlar, rutubet girişini engeller.

3M Fast yüksek performanslı bantlar, Ift Rosenheim, SP ve SINTEF tarafından test edilip, yapı sektörü için özel olarak tasarlandı. Teknik açıdan ileri teknolojiye sahip olan bu bantlar 18°C’ye kadar düşük sıcaklıklarda bile uygulama imkanı sağlıyor. Ayrıca tüm FAST ürünler çivi ile delindiğinde bile cismin etrafını sararak ve 6 aya kadar UV dayanımına sahiptir.

Membran birleşim noktalarında hava ve su sızdırmazlığı tek malzeme ve tek işlem ile uygulanır.
Boru, kablo tavası, kiriş geçişlerinde ultra esnek yapısı sayesinde mükemmel sızdırmazlık sağlar.
Pencere ve kapı kör kasalarının sızdırmazlığının sağlanmasında, özel akrilik yapıştırıcısı sayesinde koruyucu örtülerden daha hızlı sonuç verir.
Bina içerisinden de uygulanabilir yapısı sayesinde, büyük inşaat yapılarında kapı, pencere ve kör kasa profillerde nem, hava ve su bariyeri sağlar.
Panel birleşim noktalarında içeriden ve dışarıdan uygulanarak sızdırmazlık sağlar.
Tavan pencereleri için nem bariyeri oluşturarak, nemin diğer tarafa geçmesini engeller.
Temel membranların üst üste getirilen noktalarında ısı kaynağı yerine uygulanabilen tek taraflı sızdırmazlık bandı.
Membran ve çatı kiriş aralarında hava geçirmezlik sağlayan, çivi kullanımı gerektirmeyen çift taraflı bant.
Malzeme türlerinden bağımsız olarak farklı malzemelerin birleşim noktalarında sızdırmazlık için kullanılır.
Nem izolasyonu için kullanılan membran ile alçıyı çift taraflı sızdırmazlık bandı ile yapıştırabilirsiniz.
3M FAST-G LİFLİ TEK TARAFLI BANT : Lifli dokulu yüksek performanslı bandın koruyucu astarı bulunmaz ve el ile kolayca yırtılabilir; daha hızlı uygulama sunarken, bant israfını da azaltır. Tüm membran birleşimlerinde, iç ve dış ortamlarda sızdırmazlık sağlar. Yapıştırıcı birleşim yerlerinin kolayca görülmesi için şeffaf renklidir.

3M FAST-F ESNEK TEK TARAFLI BANT : Kağıt koruyuculu, esnek dayanıklı ve esnek yapılı, yüksek performanslı bir banttır. Kapı ve pencerelerde kör asa birleşim yerlerine çok kolay yapışarak nem bariyeri sağlar. Trapez, çatı birleşim yerlerinde kapak altı yalıtımı sağlar.

3M FAST-D ÇİFT TARAFLI BANT : Membran ve çatı kiriş aralarında, iç ve dış ortamda hava ve nem geçirmezlik sağlayan ekstra güçlü çift taraflı bir banttır.

3M 4412N : Yüksek performanslı iyonomer linerlı tek taraflı akrilik banttır. Dış mekanda doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında zorlu sıcaklık ve nem koşullarında da profesyonel sonuçlar vermektedir. Cam tavan ve avm çatı uygulamaları için uygundur.